
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 16 |
| Connector Type | Receptacle |
| Gender | Female |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 1125
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10100
Ext.Price$0.10100
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10100 | $0.10100 |
| 10 | $0.05050 | $0.50500 |
| 50 | $0.04520 | $2.26000 |
| 100 | $0.04045 | $4.04500 |
| 500 | $0.03516 | $17.58000 |
| 1000 | $0.03056 | $30.56000 |
| 3000 | $0.02911 | $87.33000 |
| 5000 | $0.02773 | $138.65000 |
| 10000 | $0.02607 | $260.70000 |
